ארכיון הקטגוריה: אירועים

חדשות ועדכונים – מהדורת דצמבר

שלום לכולם, מחפשים ומחפשות באשר תיהיו :) אספתי לכם גם הפעם מקבץ ידיעות וחדשות שיתכן ותמצאו בהם עניין:

 

מכירים את פלטפורמת Medium? אני התוודעתי אליה רק לאחרונה. זו מעין רשת חברתית שכנראה צמחה מיוצאי

medium

טוויטר, אבל ממבט ראשוני עושה רושם שהיא יותר מכוונת לתוכן ופחות לפרופילים אישיים מאשר טוויטר. כלומר מושג הפרופילים קיים שם אבל הוא פחות בפרונט. הסיפורים הם אלו שבפרונט. אבל יותר משרציתי לספר לכם על מדיום (שגם קראתי עליה בכלכליסט השבוע), חשבתי שתתעניינו בידיעה הזו על כלי לעיצוב של גרפים שמדיום השיקה השבוע.

 

 

בזכות בלוג הספריות של אוניברסיטת תל אביב למדתי על Pearltree של מנועי חיפוש. כלומר מיפוי גרפי של מנועי החיפוש השונים מחולקים לקטגוריות ראשיות. זו הזדמנות טובה להמליץ שנית לעקוב אחרי הבלוג האינטיליגנטי הזה.

 

ידעתם שיש באפשרותכם לייצא את כל הנתונים שהג'ימייל שלכם ( וגם Google Calendar) מחזיק? איפה שיש גיבוי, אני אוהבת להשתמש.  חצי עולמי נמצא בג'ימייל.תהליך קצר וקליל, ממליצה לעשות.

 

 תהייה מעניינת שעלתה לאחרונה לגבי האופן בו גוגל מאנדקסת אתרים – האם היא מתייחסת לתוכן שמופיע באתרים בהם מופיע Click to expand? או Read More ? זה נשמע מובן מאליו שהיא כן תאנדקס לא? אז זהו שלא בהכרח.

 

הידיעה הבאה, לגבי שיפור ביכולות זיהוי התמונה מאד משמחת אותי. לפני זמן מה קניתי באחד הדוכנים בנווה שאנן ירק מסתורי שלא ראיתי קודם לכן. מאחר והמוכר דיבר באנגלית משובשת לא לגמרי הצלחתי להבין מה שם הירק וכיצד משתמשים בו. בהשראת הבלוג הזה, שאני ממש מעריצה ועוקבת אחריו לאחרונה לשיפור היכולות המידעניות שלי, צילמתי את הירק – הנה התמונה לפניכם, והפעלתי את החיפוש לפי תמונה של גוגל.

הירק המסתורי

הירק המסתורי

 

 

 

 

 

 

התשובות שקיבלתי מגוגל היו כאלה:

 

התשובות שגוגל נתן לי

התשובות שגוגל נתן לי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אני לא יודעת אם אתם רואים מספיק טוב, אבל לא קיבלתי שום תוצאה קרובה- אפילו לא ירק אחד לרפואה, אלא דרכים וכרי דשא. לסקרנים אספר שהסתדרתי בסוף וגיליתי שזהו הירק – אגב גיליתי בדרך הקשה שאם לא משרים אותו במלח על  מנת להגיר את המרירות הוא מר כמו המוות …

 

ודאי שמעתם על השלמת המפעל המצוין של טוויטר– לאנדקס כל ציוץ שאי פעם נכתב. מדובר פה במאגר עצום של מידע מאד מעניין ויחסית קל לשליפה. לי אישית זה נראה כמו גן עדן למידענים.

 

לפני מספר שבועות התקיים כנס KM World העולמי , אחד האירועים המרכזים בעולם ניהול הידע. ניתן לצפות במרבית המצגות מהכנס פה.

 

בסוף תחשבו שהבלוג SearchResearch משלם לי אחוזים, אבל אני רוצה לתת עוד דוגמא לאתגר מידעני מצוין שהוא פרסם לפני מספר שבועות: רלוונטי לרבים מאיתנו כי הוא נוגע למידע עסקי. ממליצה לנסות ולפתור את האתגרים הללו- דווקא הפעם לא כל כך מסובכים. אני חושבת שזו דווקא העובדה שהם לא עד כדי כך מסובכים שהופכת אותם לרלוונטים וטובים יותר עבורנו המידענים.

 

Pinterest משפרת את כלי החיפוש שהיא מציעה, עם השקה של חיפוש מונחה ויכולות גילוי מתקדמות. הנה הפרספקטיבה של האתר Search Engine Land בנושא :

Much more than a “scrap-booking” site (its origins) or even a product discovery or shopping site, Pinterest sees itself now as a kind of personalized search site that can blend search and discovery in new and compelling ways. As the graphic below indicates Pinterest thinks it can do a better job meeting certain kinds of needs and answering user questions than a traditional search engine (read: Google).

 

לאלו מכם שעובדים בSharepoint או שמחפשים פלטפורמת ניהול תוכן בארגון והSharepoint נראה לכם לא כיף, הנה נסיון להכניס קצת פלפל לעסק הזה. שתפו את מנהלי ההדרכה בארגון והם יאהבו את השימוש ב"מישחוק" . שווה לנסות.

לא השתכנעתם? אתם עדיין בשוק בחיפוש אחר מערכת ניהול ידע? הנה מדריך שימושי לכללי אצבע כשבאים לבחור מערכת ניהול ידע.

 

ולסיום , ידיעה מעניינת לסורסרים שבחבורה – מסתבר שלינקדאין משתמשים בארכיטקטורת חיפוש שונה בחשבונות מסוג Recruiter וחשבונות רגילים ולכi מתקבלות תוצאות חיפוש שונות. לכן למי שמתעסק בסורסינג, מומלץ לבצע חיפושים של טאלנטים עם שני סוגי החשבונות.

 

זהו להפעם

נתראה פה בקרוב

גלי