ארכיון הקטגוריה: שיווק תפקיד המידען

חדשות ועדכונים- מהדורת אביב

שלום לכולם ומגמת התחממות נעימה לכם. אנחנו נפגשים שוב למהדורת המבזקונים והעדכונים של העת האחרונה.

map

אני מאד מתעניינת לאחרונה באספקט של ויזואליזציה של מידע ואף מחפשת תכנית לימודים שמתמקדת בנושא. ממה שראיתי כרגע הנושא מוצע רק כחלק ממסלולים של תארים שלמים. כמו כן, עושה רושם שרקע בתכנות לא מזיק פה וזה גורם לי להסס קצת, למרות שיש לי רקע כזה. בכל מקרה, בהקשר זה אני רוצה לציין את האתרים Proofreader ו Flowing Data שמאתגרים אותי וגורמים לי לרצות ולשלוט בתחום ביד רמה. אולי כולם יודעים חוץ ממני ואולי זה לא כזה ביג דיל,  אבל השבוע למדתי ליצור מפה, או יותר נכון ליצור שכבת מידע על גבי המפה שלי, כשנקודות ציון מייצגות מידע מסוים שאני מעוניינת להציג. השתמשתי בMy Maps. למדתי לעשות זאת דרך בלוג משימות החיפוש המעולה שאני מזכירה זו הפעם השלישית SearchResearch. אבל ראיתי שגם אפרת מעטוף מ"כלים קטנים גדולים" המצוין התייחסה לכלי הזה.

 

 

internet archive

מה שאהבתי באייטם הבא הוא בעיקר התמונות. מתוך פרוייקט הדיגיטציה של 10 ספריות אנגליות בתחום הרפואה. מי שמבצע את פעולת הסריקה פה הוא צוות של The Internet Archive הנהדרים.

 

ובכתבה המעניינת הבאה שהופיעה בהמלצות Medium שלי, עולה הטענה שGoogle זנחה את היעדים שחרתה על דגלה בתחילת הדרך. אילו יעדים אתם שואלים? כך התבטאו בגוגל בשנת 1999:

“Google’s mission is to organize the world’s information and make it universally accessible and useful.”

לאט לאט הפכה Google  לתאגיד מפלצתי ענק שגורף מכל הבא ליד (כולל כלי נשק, תכלס). מישהו צריך להיכנס ולמלא את החלל שנפער. שוב נכנסים לתמונה מיודעינו מהאייטם הקודם, The Internet Archive. כך לטענת כותבי המאמר. ואת התוצר הם מכנים- a Chaotic Beautiful Mess .

 

 

Tab Snooze

מגיקטיים למדתי על תוסף לכרום המאפשר להפעיל נודניק בטווח הזמן הרצוי, ללשוניות בדפדפן. הפתרון הזה מאד רלוונטי עבורי משום שאני מאותם אנשים שאוהבים לעבוד עם המון לשוניות פתוחות בו זמנית. למעשה לעיתים קרובות אני סוחבת במהלך שבוע עבודה אחד את הדפדפן פתוח כל הזמן ולאט לאט מתווספות לשוניות ומחכות לתורן . כשמגיע הזמן לעשות את ה Restart השבועי (או לחילופין כשהמחשב לקראת קריסה טוטאלית) אני בדילמה מה עם כל אותן לשוניות שעדייi לא התייחסתי אליהן. בקיצור, כלי חמוד ושימושי עבורי.

 

 

כתבה מעניינת, שוב מגיקטיים, שעוזרת למקד אנשי שיווק, סטארטאפיסטים וכל מי שיש לו רעיון שהוא חושב לעשות איתו משהו במשימה שלפניהם ליצור משהו שאנשים באמת צריכים ושיצליח שם בחוץ.  אתמצת לכם את השורה התחתונה  – צריך להבין את המוצר, להבין את השוק ויש גם טיפים על איך לעשות זאת. ומשפט המפתח פה הוא "איש שיווק טוב יודע שהוא אינו יודע דבר על השוק, הוא יודע לבדוק והדרך היחידה למצוא האם ואיפה נמצא השוק היא לערוך בדיקה שבנויה על שני עיקרים:הבנת המוצר והחברה והבנת התנהגות השוק". …אה רגע, אז מה שהכתבה הזו אומרת בעצם שמאחורי כל איש שיווק טוב מסתתר מידען טוב, לא? טוב ככה אני לפחות בוחרת להבין זאת :)

 

האייטם הבא ממליץ לנו לוודא את אמינות המידע בלינקדאין באמצעות… תמונת הפרופיל. מסתבר שיש לא מעט פרופילים מזויפים בלינקדאין ובדרכים פשוטות למדי נוכל לוודא אם התמונה שנעשה בה שימוש היא אכן תמונה אמיתית של איש מקצוע מסוים. למעשה ההמלצה רלוונטית גם לרשתות חברתיות אחרות אבל היא מקבלת משנה תוקף בלינקדאין שענייינה אמור להיות מקצועי יותר.

 

ידעתם שאפשר לחלוק חשבון טוויטר כקבוצה/צוות? מסתבר שהאופציה הזו קיימת זמן מה אבל החידוש הוא שכעת לא צריך לחלוק באותה הסיסמא. אני מנסה לחשוב למה שצוות כלשהו ירצה להתשמש בטוויטר ככלי משותף ,אבל אני בטוחה שיש סיבה כזו, וגם אם אין, אנו אוהבים שפותחים אפשרויות בפנינו ויהי מה!

 

הנה כתבה שימושית על השימוש בהשטאגים ברשתות החברתיות השונות, עם טבלה מועילה המפרטת את הסימנים המיוחדים הנתמכים ועוד. אני אישית מעולם לא השתמשתי בהאשטגים #וידוי מטלטל# אליטיזם #למה זה טוב בעצם?

 

נסיים עם סיפור מעניין על  עימות בין פייסבוק לאינדיאנים אמריקאים וגם דראג קווינז או כל מי שלא רוצה להשתמש בשמו האמיתי כפי שנדרש ע"י רשויות פייסבוק .

 

עד למפגש הבא שלנו כאן מאחלת לכם פסח שמח ונעים

גלי