ארכיון הקטגוריה: כלים למידען

חדשות ועדכונים -מהדורת יוני

לינקדאין הזכיר לי השבוע שמלאה שנה לבלוג, אז ברכות לי!

 

כמו כן רציתי לעדכן שפתחתי קבוצת לינקדאין חדשה שעניינה ניהול ידע. לא הספקתי לעדכן פה, אבל לפני כחודשיים התחלתי עבודה חדשה, והפוקוס שלי שם הוא על נושא ניהול ידע, אם כי גם מידענות. מצאתי את עצמי מעט בודדה ברשת בלי קולגות להתייעץ איתן ולהחליף רשמים ומהנחיצות האישית הזו הקמתי את הקבוצה. מזמינה להצטרף ולקחת חלק פעיל בדיונים.

listen-to-your-users-building-an-intranet-with-user-centered-design-at-novartis-1-638

 

נתקלתי במצגת המעניינת והמועילה הזו, על נושא יצירת פורטלים מכווני משתמש. אהבתי אותה משום שהיא מתייחסת לכלל שלבי התכנון והפיתוח של פורטל ארגוני.

 

מתוך הדילמות והניסיונות האישיים שלי למצוא פתרון הולם לארגון שבו אני עובדת בכל מה שקשור לחיפוש ארגוני עולה שזו סוגיה לא פשוטה אצל מרבית הארגונים. כולם מציינים את נושא החיפוש הארגוני כמשמעותי ביותר עבורם אבל רובם לא שבעי רצון ממנו. Findwise הם יועצם בתחום החיפוש הארגוני ומפרסמים לא מעט חומרים בנושא. הם מקיימים אחת לשנה סקר בנושא חיפוש ארגוני. ממליצה לכם לעיין בתוצאות הסקר של 2014 ולהשתתף בסקר החדש.

 

כתבה מעוררת השראה על תפיסת המודיעין התחרותי. האם באמת מספיק לנטר את הפעילות של המתחרים ? הכתבה באה לאתגר את התפיסה הזו וקוראת לתפיסה רחבה יותר, של סימולציה של תרחישים ושמירה על יתרון תחרותי שנובע מהצורך של הלקוחות בשטח.

 

Awsome free tools for modern storytellers 60+ הוא בדיוק מסוג הרשימות שאני אוהבת. לכאורה, רשימת מכולת של הרבה כלים שאנחנו לאו דווקא צריכים. בפועל, אני חוזה שכל אחד מאיתנו ימצא פה לפחות כלי אחד שלא ידע עליו ויכול לסייע לו באחת המשימות החוזרות ונשנות שלו.

 

כיצד מתמודד אחד המוזיאונים החשובים והמעניינים בעולם עם סוגיית השימור הדיגיטלי? על הפרויקט שהשיקו בMOMA ניתן ללמוד בסרט הזה. ׁ(אני יודעת לפחות על פריט אחד בקטלוג שחובה לשמר :) )

 

ארגונים רבים מתחבטים בשאלות של אבטחת מידע, האם לאפשר לעובדים גישה מהמכשירים הפרטיים ואיך. Google הפציעה עם גישה מרעננת לפיה הרשת הארגונית נתונה לפרצת אבטחה לא פחות מהאינטרנט, ולכן העבירה את האפליקציות הארגוניות שלה לאינטרנט ובכך אפשרה גלישה לעובדיה מכל מכשיר שהוא כל עוד יש להם את פרטי ההתחברות.

 

נראה לי שרובנו נזדהה בצורה זו או אחרת עם האייטם הבא  – על טרנספורמציה אפשרית של הספרן/מידען לאנליסט נתונים. אהבתי במיוחד את הכותרת The Accidental Data Scientist כי נראה לי שהרבה מאד מידענים מתגלגלים לתחומים נוספים קצת במקרה. אולי זה אחד המאפיינים שאני יותר אוהבת במקצוע שלנו.

 

חומרים שתמיד כדאי לעקוב אחריהם- המצגת האחרונה של מרי אלן בייטס, הגורו של עולם המידענות (או לפחות אחת מהן) – מהכנס Computers in Libraries

mediumheader

 

והנה שיעור בטוויטר ואולי בעצם בחיפוש בכללותו לעיתונאים. במאמר מוסגר אני רוצה לציין שהתכנים שצוות עורכי התוכן של הפלטפורמה Medium  קולעים בול פעם אחר פעם. אולי לא כל תוכן שהם מפנים לכיווני מעניין אותי אבל כשהוא כן הוא תמיד אינטליגנטי ומרענן.

 

הנה כתבה מעוררת מחשבה, שאמנם כתובה מנקודת מבטם של אנשי מדיה דיגיטלית ומשווקים, אבל גרמה גם לי כמידענית לתהות לגבי חיפושים שאני מתחילה בפלטפורמה אחת ומסיימת באחרת, איך זה משפיע על תוצאות החיפוש שלי .איך זה משפיע על מידע שאני מנתחת מחיפושים שעשו אחרים ממכשירים שונים. בקיצור, חומר למחשבה.

 

נתראה פה שוב בקרוב

גלי